İmplantoloji

Home / İmplantoloji

İleri İmplant Cerrahisi

Hastalarımızda uzun süre diş eksikliğinde kemik ve yumuşak doku kayıpları yaşanmaktadır. Bu kayıpların üstesinden gelmek için ileri cerrahi tekniklere ihtiyaç vardır.

Sinüs kaldırma operasyonu; Uzun süreli diş eksikliğinde üst çenenin arka bölgesindeki maksiller sinüs hacmi artar ve aşağıya doğru sarkarak implantasyon için gerekli kemik miktarının kaybolmasına neden olur. Bu alanlara implant yerleştirmek için sinüs germe operasyonu gereklidir. Ağız içinde açılan bir pencere ile sinüs zarının yukarı kaldırılmasıyla elde edilen boşlukta kemik grefti ve zarlarla implant uygulamaları yapılabilmektedir. Bu süreç; Hastamızın durumuna göre implant uygulaması öncesinde veya implant uygulamaları ile birlikte yapılabilir. Ameliyat çok fazla hassasiyet gerektirir. İşlem öncesi hastalarımızın işleme uygun olup olmadığını değerlendirmek için detaylı bir muayene yapılır.

İmplant Periferik Dişeti İşlemleri

İmplant uygulamalarında hastalarımızın implantlarını uzun süre kullanabilmeleri için kemiğin yeterli olması ve yumuşak dokuların yeterli olması çok önemlidir. İmplantların çevresinde yeterli miktarda diş etinin olmaması uzun vadede implant kaybına ve estetik sorunlara neden olur. Bu sorunların önüne geçmek için gerekli görülen durumlarda implant çevresinde serbest dişeti grefti operasyonları ve bağ dokusu grefti operasyonları yapılmaktadır. Süreç genel olarak; Ağız içindeki damak bölgesinden alınan dişeti greftlerinin implant etrafına uygulanmasını içerir. Bu işlemler implant uygulamasıyla birlikte veya implant uygulaması sonrasında yapılabilir.