İmplant Fiyatlari

İmplant’ın marka ve kalitesi İmplant fiyatlarını etkileyen en önemli unsurdur.
İmplant fiyatları kişiye göre ,implantın markası ve silindirik yapısına ,kemiğin yapısına ,doktorun deneyimine ve tecrübesine göre değişebilir.
İmplant tedavisinin fiyatları , implantın kendisinden daha önemli bir husus var ise bu da uygulamayı yapacak hekimin tecrübesidir. İlk bakışta yüksek bütçeli gibi görünse de ilerleyen dönemde kullanıcıya sağlayacağı konfor  düşünüldüğünde aslında buna değecek bir bedel olduğu ortaya çıkıyor.

İmplant tutarları birden fazla faktöre bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Bu yazıda en oldukça tercih edilen implant markaları ve 2022 implant fiyatları ile alakalı bilgilendirmede bulunacağız.

İmplant, çene kemiğine cerrahi işlemler ile yerleştirilen ve titanyum malzemeden yapılan protezlere destek için meydana getirilen suni diş köküne denir. İmplant fiyatları, kullanılan malzemenin kalitesine, markasına, işlemi meydana getirecek olan cerrahın tecrübesine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.

Dünya’da 400’den fazla implant markası bulunmaktadır. Bu markaların içerisinde yerli implant markaları da bulunmaktadır. Ekonomik olmalarından kaynaklı olarak en oldukca tercih edilen implant çeşitleri içinde yerli markalar yer alır.

Hastalar Tarafından tercih edilen ve aranan yerli implant fiyatları  marka ve kalitesine göre fiyatlandırılmaktadır.

İmplant fiyatları 2022Türk Diş Hekimler Birliği tarafından belirlenmektedir. Diş klinikleri TDB’nin belirlediği fiyatlar üzerinden fiyat politikası uygulanır. TDB’nin belirlediği 2022 güncel implant fiyat listesi .

Leave a Reply

Your email address will not be published.